Aranżacja poddasza w stylu skandynawskim

Napisany przez na Lut 21, 2012 w aranżacja poddasza, porada architekta | Możliwość komentowania Aranżacja poddasza w stylu skandynawskim została wyłączona

Planujemy z mężem remont naszego mieszkania. Znajduje się ono na poddaszu, więc mamy skosy we wszystkich pomieszczeniach, a dodatkowo znajdują się w nim także drewniane słupy podporowe. Chcemy zmienić układ pomieszczeń, na nieco mniej tradycyjny, zachowując przy tym miejsce odpowiednie do nauki, pracy i spania. Mamy jedno dziecko, dla którego także chcielibyśmy osobny pokój. Myśleliśmy o zastosowaniu drzwi przesuwnych, które oszczędziłyby trochę miejsce a tak małym mieszkaniu, jednakże co dalej? Prosimy o pomoc!

Witam,
Przeglądając rzut Pani mieszkania, bardzo fajnie można go zaaranżować. Belki nie muszą przeszkadzać, nadadzą styl mieszkaniu np. umieszczając styl skandynawski, drewno i biel ( jasne ściany, białe listwy podłogowe, drewniana podłoga i białe drzwi).
– łazienka może być rozplanowana jak na rzucie, z tym że więcej miejsca by było jakby dać prysznic zaokrąglony np.90×100, pralkę można fajnie zabudować koło wc (dodatkowo dodając szafkę), umywalka na długim blacie np 100cm z dużym lustrem ładnie by wyglądało.
-w kuchni zmieści się stół na 4os między dwoma oknami bliżej kuchni koło aneksu
-w rogu pokoju pasowałby narożnik z niskim stolikiem a na przeciw ( na tej szerokiej ścianie) dać tv ewentualnie z jakąś szafeczką
– na rzucie jakie widzę, nie trzeba przesuwać żadnych ścianek, ten najmniejszy pokoik może być dziecka
z biurkiem prostopadle do okna (po lewej stronie pokoju), pod oknami zabudowane szafki, półki; na przeciw biurka łózko, a na prawo od drzwi jakaś komoda.
– jeśli chodzi o sypialnię: na prawej ścianie od wejścia można zrobić szafę zabudowaną, obok łóżko wraz z szafkami nocnymi, a na lewo od wejścia toaletka.

Myślę, że jakoś mogłam przybliżyć Pani układ mieszkania. Jeśli ma Pani jakieś pytania proszę pisać postaram się odpowiedzieć na pytania.