Tematem aranżacji było zaprojektowanie wnętrza mieszkania o powierzchni 53 m² w Katowicach. Składało się ono z: przedpokoju otwartego na kuchnię i salon, dwóch sypialni oraz małej łazienki. W mieszkaniu dominują biele i szarości przełamane jasnym odcieniem drewna.

Zagłówek za łóżkiemW jednej z sypialni znalazło się miejsce na duże dwuosobowe łóżko. Zagłówek do niego składa się z kilku prostokątnych modułów zamówionych u tapicera. Przy łóżku zawisły lampy wiszące zastępujące standardowe lampki nocne. Aby wnętrzu nadać charakteru jedna ze ścian jest wyłożona tapetą z ciekawym geometrycznym wzorem. Dodatkowo mieści się na niej telewizor.

Telewizor w sypialni

Tapeta w sypialniTypowe drzwi wewnętrzne do pokoju zostały zastąpione drzwiami z niewidoczną ościeżnicą, które są pomalowane pod kolor ściany przez co nie rzucają się w oczy.

Szafa w sypialni

Mieszkanie na wynajemW kolejnym pokoju trzeba było wygospodarować miejsce na dwa niezależne łóżka. Tak jak w pozostałych pomieszczeniach występują tu białe i szare kolory ścian. Z tego też powodu zostało tutaj wprowadzone urozmaicenie na jednej ze ścian poprzez dodanie fototapety, która spaja całe wnętrze i nadaje mu charakteru. Dodatkowym elementem było tu wstawienie fazowanego lustra, które niweluje krótką część ściany przy wejściu do pokoju.

szare ściany w pokoju

dwa łóżka w pokoju

fototapeta przy łóżku

biało szary pokój

przedpokój, kuchnia, salonSalon w tym mieszkaniu jest połączony z kuchnią oraz przedpokojem. Ze względu na jego wymiary nie było tutaj miejsca na standardowy duży stół. Jest on mniejszy połączony z zabudową kuchenną. Występuje w białym kolorze przez co staje się mniej widoczny, dodatkowo przy stole mieszczą się transparentne krzesła. Na życzenie właścicieli na podłodze zostały ułożone duże czarne płytki podłogowe z delikatnym połyskiem. Mimo użytych tu czarnych elementów przestrzeń nie wydaje się przytłoczona.

zabudowa meblowa w kuchni

zabudowa meblowa w salonie

nowoczesne mieszkanieJedna ze ścian w przedpokoju jest w czarnym połysku. Mieszczą się w niej drzwi (do obu sypialni) z ukrytą ościeżnicą, które są zlicowane ze ścianą.

biało czarne wnętrze

czarny kolor w mieszkaniu

szare płytki w łazienceNajmniejszym pomieszczeniem do zaprojektowania była łazienka o powierzchni 3,8 m². Dzięki funkcjonalnemu rozplanowaniu elementów wyposażenia udało się tu wygospodarować miejsce na większy prysznic oraz schować pralkę w zabudowie meblowej. Dodatkowo mamy tutaj kilka szafek do przechowywania środków czystości itp.

aranżacja małej łazienki

duży prysznic w małej łazience

białe meble w łazience

czarne płytki w łazience