Następnym tematem aranżacji było zaprojektowanie wnętrza mieszkania o powierzchni 55 m² w Rudzie Śląskiej. Została tu wyburzona część ściany z drzwiami wejściowymi do salonu, tak by spójnie połączyć go z wąskim i długim przedpokojem. Dominują tu szare i białe kolory, który są ożywione żółtymi dodatkami oraz drewnianą podłogą. Wnętrze łączy ze sobą styl skandynawski oraz glamour.

Kuchnia wcześniej była zamknięta, ciemna i ciasna ale udało się wyburzyć ściankę działową oddzielającą te dwa pomieszczenia. W ten sposób powstał salon z aneksem kuchennym, a sama kuchnia została powiększona i nabrała lekkości, której nadały jej m.in. białe meble.

Długi wąskie przedpokój również nabrał lekkości poprzez odpowiedni dobór kolorystyczny mebli i ścian.

Kolejnym pomieszczeniem do aranżacji była mała łazienka, w której musieliśmy pomieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Została ona zaaranżowana w biało – szarej kolorystyce z dodatkiem płytek drewnopodobnych. Dodatkowo obok toalety udało się wygospodarować miejsce na szafki i ukryć tam również pionowe rury od ogrzewania.

O niewielkiej powierzchni jest również sypialnia ale trzeba było wstawić tu łóżko 2-osobowe, a takie ustawienie było jedynie możliwe. Sufit i ściany po bokach są częściowo białe tak by optycznie poszerzyć ten pokój. Jak widać na wizualizacjach daliśmy również tu komodę oraz regał na książki.

Ostatnim pomieszczeniem do aranżacji był pokój młodzieżowy, w który zachowaliśmy istniejące białe meble, ale dzięki nowym kolorom ścian, dodatkom i dekoracjom pokój nabrał drugiego życia.