Kolejny nasz projekt salonu z aneksem kuchennym w bloku z wielkiej płyty. Usunięta została częściowo tutaj ścianka działowa między kuchnią, a salonem. Przenieśliśmy również otwór wejściowy do pokoju, dzięki czemu była możliwość powiększenia zabudowy meblowej w kuchni, a tym samym ukrycia niektórych wystających rur ze ściany, które musiały pozostać w swoim miejscu.

styl skandynawskiWnętrze stało się uporządkowane i spójne między innymi przez zastosowanie tych samych paneli na całej powierzchni podłogi. Ściana, na której wisi telewizor od strony salonu jest pomalowana matową czarną farbą, natomiast od strony kuchni jest na niej czarna farba tablicowa / magnetyczna. Pozostałe ściany są pomalowane jasno szarą farbą.

mieszkanie w wielkiej płycieDodaliśmy we wnętrzu odrobinę świeżości przez zastosowanie zmywanej fototapety z dużymi liśćmi oraz zielonych dodatków. Obok fototapety mieszczą się duże fazowane lustra, które uatrakcyjniają jeszcze bardzie tą przestrzeń.

panele podłogowe w kuchnikuchnia skandynawskaDzięki usunięci części ścianki działowej między kuchnią, a salonem udało się nam powiększyć zabudowę meblową w kuchni oraz ukryć w niej pralkę. Jedna ze ścian została wyłożona dużymi płytkami 60×60 cm ze wzorem patchwork.

czarna ścianaZaprojektowanie mieszkania w wielkiej płycie jest zawsze małym wyzwaniem 🙂